Rólunk

RÓLUNK

BESZERZÉS

A minőségi alapanyag beszerzésénél fontos, hogy a lehető legtöbb háttér információ birtokában legyünk (termőterület adottságai, fajta, feldolgozás, válogatás, cupping eredmények, stb.). Ehhez szükséges a kereskedővel felépített bizalmi viszony, amely feltételezi, hogy a felhasználás során nyert tapasztalatok eljutnak a termelőkhöz, feldolgozókhoz, így megteremtve azt a jótékony körforgást, amely egyre izgalmasabb kávékat eredményez. Mindez sok ember munkáján múlik, ezért mondhatjuk azt, hogy a minőségi kávézás nagy létszámú munkaközösségeket juttat tisztességes keresethez ott, ahol erre a legnagyobb szükség van!

PÖRKÖLÉS

Sokan elcsodálkoznak a nyers kávé láttán, hiszen nem csak színben különbözik a jóval inkább megszokott “celeb” társától. Még egy szakmabelinek sem könnyű elképzelni, mi mindenen megy át a kávémag az igen összetett pörkölési folyamat során. A fejlett kávékultúra egyre inkább ad arra lehetőséget, hogy progresszív termesztési és feldolgozási eljárásokkal előállított, nagy értéket képviselő minőségi kávékban rejlő végtelen lehetőségek feltárásán dolgozzunk. A pörkölési adatokat rendszeresen rögzítve és összevetve az érzékszervi értékelések (cupping) eredményeivel, valamint a felhasználás során szerzett tapasztalatok figyelembevételével jutunk el olyan gyakorlati megoldásokhoz amelyek segítségével egyre jobb produktumot sikerül előállítanunk.
A legendás pörkölőgépfeltaláló, Jabez Burns-nek tulajdonítják a mondást: “Kávét pörkölni bárki megtanulhat, kimagaslóan – csak egyesek, felülmúlhatatlanul – senki sem.”
Mottónak elfogadjuk.

CSOMAGOLÁS

A pörkölést követő 12-24 órában pihenni hagyjuk a kávét (degassing), azaz lehetővé tesszük, hogy az erőteljes széndioxid kibocsátás szabadon végbemenjen. Ezt követően szelepes, nagy védőképességű tasakokba, légmentesen csomagoljuk. Fontos tudni, hogy a kávéban továbbra is különböző intenzitású vegyi átalakulások zajlanak, ezért tapasztalunk változó tulajdonságokat a felhasználás során. Különböző irányú változásokat észlelhetünk, gyakran bizonyos idő elteltével “érik be” az adott kávé.

ELKÉSZÍTÉS

A felhasználás során az őrölt kávéból különböző eljárások segítségével kivonatot készítünk. Ennél a fázisnál még mindig ügyelnünk kell néhány fontos tényezőre: az őrlemény finomságára és homogenitására, az extraktáláshoz használt víz minőségére és hőmérsékletére, valamint a használt eszközök tisztaságára.